Zoti na dhëntë të gjithëve dritën dhe na ngrohtë me Mëshirën e Tij, pas sfidave tona.

Duke ju uruar të gjithëve një natë të bekuar.
Zoti na dhëntë të gjithëve dritën dhe na ngrohtë me Mëshirën e Tij, pas sfidave tona.
O Zot, Ti na udhëheq dhe na mbron.
O Zot, mos na le në mëshirën e të tjerëve, pasi Ti je Më i Mëshirshmi, Mbrojtësi dhe Ruajtësi i të gjithëve.
O Zot, na udhëhiq nga miti në realitet, nga errësira në dritë dhe nga vdekja në Pavdekësi.

Amin!

#FOLTASH

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

5 + 5 =