Raperja Nicki Minaj do të performoj në Arabinë Saudite këtë muaj

Ylli i Repit Nicki Minaj do të performoj në Arabinë Saudite më vonë këtë muaj, njoftuan organizatorët e festivalit kulturor të Jeddah, pasi mbretëria ultrakonservative po përpiqet të shpallë të pavlefshme kufizimet mbi argëtimin.
Organizatorët sauditë thanë në një konferencë për shtyp të mërkurën se Minaj, emri i vërtetë i të cilit është Onika Tanya Maraj, do ta zbukurojë festivalin më 18 korrik. Minaj është e njohur për shfaqjet e saj të çuditshme dhe imazhin e pabesueshëm, hyper-seksual. Videot e saj muzikore shpesh shfaqin figura, veshje dhe vallëzim provokues. Tekstet e saj dhe këngët e Minaj kryesisht adresojnë seksin, lidhjet e përfolura me reperat e tjerë dhe fuqizimin e femrave.
Koncerti, në përputhje me ligjet saudite, do të ketë alkool dhe drogë, i hapur për njerëzit mbi 16 vjeç e më të vjetër dhe do të zhvillohet në stadiumin sportiv të Mbretit Abdullah në qytetin e Detit të Kuq. Arabia Saudite po premton viza të shpejta elektronike për vizitorët ndërkombëtarë që dëshirojnë të marrin pjesë. Mediat lokale po raportojnë aktin titullar, që do të transmetohet në MTV, dhe gjithashtu do të shfaqin muzikantin britanik Liam Payne dhe DJ amerikan Steve Aoki.
Al Jazeera – Fol Tash

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

8 + 2 =