Për të katërtën javë me radhë kjo grua shtatzënë nuk po ndihej mirë.

Për të katërtën javë me radhë kjo grua shtatzënë nuk po ndihej mirë.

Për një moment burri i saj fotografoi këtë moment midis nënës dhe vajzës. Kur ajo e pyeti “pse e fotografove këtë moment?”, ai u përgjigj:′Sigurisht je duke pyetur veten nëse ia vlen të ndihesh kaq keq për kaq kohë të gjatë … Andaj unë thjesht desha të ta kujtoj pse po e bën këtë. Pavarësisht sa e rëndë është kjo fazë për ty, në fund do të sjellë diçka të jashtëzakonshme – dikë që do të të dojë pa kushte edhe në ditët tuaja më të këqija. Ajo/ai do të dëshirojë të jetë pranë teje në çdo situatë, duke mbajtur flokët tua, duke ta ledhatuar shpinën dhe duke thënë që do të kalojë edhe kjo. Dhe kjo, shpirti im, është dashuria më e pastër që kam parë në jetën time”.

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

3 + 5 =