Pacolli: ISIS i ka shkaktuar dëme edhe Kosovës

Zëvendëskryeministri i parë dhe njëherësh shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, me ftesë të sekretarit të Shtetit Mike Pompeo, mori pjesë në takimin e ministrave të koalicionit kundër ISIS-it, i cili u mbajt në Uashington.
“Republika e Kosovës qëndron fuqishëm në krah të SHBA-së në luftën kundër kësaj organizate terroriste, e cila i ka shkaktuar dëme edhe vendit tonë”, shkruan Pacolli në Facebook.

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

− 1 = 8