Nëna duke përkdhel t’birin e vetë dhe te Kombit!!

Biri im të dhashë uratën për kët tokë për Shqipëri për flamurin kuq e zi, Nëna ka mallë për ty bir im, dhe ende i mbaj kujtimet e tua të freskëta.I mbajë mend fjalët kur më thoje o Nënë e dashur sa fort te dua, mbaj mend kur me thoshe se jeta ështe shum e ëmbel dhe e dua shumë, porë ti më thoshe se ma e ëmbel ështe liria dhe se pa të jeta ska kuptim.

Më kujtohet biri im kur për herë te fundit kur më përqafove dhe më the, te me falësh o nënë sepse kam zgjedhur një rrug e cila quhet liria, dhe se ajo rrug ështe ma e ëmbel se qdo gjë ne kët jetë, prandaj unë dua që të flijohem për atdhe.

Biri im, Nëna e qmon shum rrugën tuaj për liri, dhe jamë shum krenare me ty që mëmës Shqipëri ti ja fale jeten vetëm që të ngrohë Dielli pa pushim, dhe kjo ështe një dhuratë shumë e qmuar që ti ma dhurove mua dhe gjithë Kombit biri im.Lavdi.

#Foltash

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

66 − = 64