Ne-Yo klubi i famshëm i natës hap degën e saj të re në Arabinë Saudite

Një klub i njohur nate në Lindjen e Mesme po hap një degë të saj në Arabinë Saudite. Dhe kjo është shenja e fundit se sa larg Mbretëria i ka liruar kufizimet e argëtimit në vitet e fundit. Në përputhje me ligjet islame të vendit, aty nuk do të shërbehet alkooli, tha menaxherja e komunikimit për mikpritjen e mysafirëve Serge Trad për The Associated Press.

Klubi i njohur i natës në Arabinë Saudite, do të jetë i hapur për afër një muaj, duke filluar me një performancë të enjten nga artistja amerikane R & B Ne-Yo. Trad thotë se kodi i veshjes është “i natyrshëm”, që do të thotë se grave nuk do t’u kërkohet të veshin mantelin e detyrueshëm të vendit. Vendi është afër ujërave detare të Jeddah, ku plazhet private nuk zbatojnë kodet e veshjes së rreptë.

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

8 + 2 =