Mërgata e Kosovës thyen rekorde, për dhjetë muaj solli rreth 800 milionë euro.

Pavarësisht pandemisë COVID-19, mërgata e Kosovës e ka thyer rekordin e dërgesave të parave në vendin tonë.

Nga rezultatet preliminare të regjistrimit të diasporës, numri i qytetarëve të Kosovës që jetojnë në vende të ndryshme të Evropës dhe botës, të cilët i janë përgjigjur regjistrimit është rreth 350 mijë.

Respekt të madh për Mërgatën tonë të cilët sakrifikuan duke e lënë familjen dhe atdheun e tyre..!

LAJMI I PLOTË: https://telegrafi.com/mergata-thyen-rekord-te-dergesave…/#Foltash

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

50 − 43 =