Lufta e nënës shqiptare për t’i kthyer fëmijët nga Siria

Një nënë nga Tirana ka mbi pesë vjet që po mundohet t’i kthejë dy fëmijët e saj nga Siria.

Në vitin 2014, burri i saj mori vajzën dhe djalin dhe shkoi në Siri për të luftuar në krah të grupit ekstremist Shteti Islamik.

Pas disa muajsh, ai u vra dhe fëmijët mbetën vetëm.

Tek ta shkoi më pas gjyshja e tyre./REL

https://flashvideo.rferl.org/Videoroot/Pangeavideo/2019/07/a/a8/a84432da-fed7-4390-bb55-12c11c72e0c6_manifest.mpd

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

+ 76 = 80