Lajme

Lajme nga Bota

Katër shqiptarët e arrestuar për sulmin terrorist në Vjenë, njëri vetëm 16 vjeçar

14 persona janë prangosur pas sulmit terrorist në Austri, ku u vranë 5 persona dhe mbetën të plagosur dhjetëra të t...

Tre policët që i luftuan dje terroristët në Vjenë ishin nga Kosova, thotë ministrja Haradinaj në Berlin..

Tre policë që luftuan dje me terroristët në Vjenë të Austrisë ishin shqiptarë nga Kosova. Kështu tha ministrja e Ja...