Kryetarja e re e bashkisë në Britani të Madhe që vesh hixhabin

Kjo është Cllr Rakhia Ismail. Ajo është kryebashkiakja e parë britanike në Mbretërinë e Bashkuar me preardhje nga Somalia dhe do të jetë kryebashkiakja e parë që mban hixhabin. Cllr Ismail u zgjodh kryebashkiake e re për Islingtonin, në veri të Londrës – në një rol kryesisht ceremonial – më 16 maj.

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

+ 1 = 10