INSID: Të riatdhesuarit të angazhohen kundër ekstremizmit

Instituti kosovar INSID po beson se të kthyerit nga Siria mund të shfrytëzohen për luftimin e ekstremizmit dhe terrorizmit.

Ata po konsiderojnë se këtë punë nuk mund askush ta bëjë më mirë se ata që e kanë provuar vetë, njofton Klan Kosova.

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

6 + 3 =