FOTO LAJM: Procesi hap pas hapi i udhëtimit gjashtë-ditor, në të cilin do të marrin pjesë pothuajse dy milion muslimanë

1- Hyrja në Mekë,
2- Performimi rreth Qabesë,
3- Perforimi i Sajit,
4- Shkuarja në Mina,
5- Dita në Arafat,
6- Nata në Muzdelife,
7- Gjuajta e djallit në Mine,
8- Sakrifica e Kurbanit,
9- Shkurtimi i flokëve dhe heqja e Ihramit,
10- Kthimi në Qabe për Tavaf dhe Saj,
11- Gjuajta e Djallit në Mina,
12- Tavafi lamtumirës në Qabe.
Al Jazeera – foltash

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

1 + 6 =