E përcjellur me muzikën rep zhvillohet për herë të parë një meç boksi në Arabinë Saudite

Kampioni botëror Amir Khan mundi Australian Billy Dib gjatë ligës së parë të boksit të këtij lloji në Arabinë Saudite, e organizuar nga Këshilli Botëror i Boksit, që u mbajt të premten mbrëma.

Raundi i katërt i Amir Khan ishte një i fundit i natës, që përfshinte luftëtarët e ekipeve vendore dhe ndërkombëtare. Amir Khan i tha audiencës pas ndeshjes: “Është e mahnitshme të jesh në Jeddah, Jeddah faleminderit!” Ai shtoi: “Jeni të lumtur Jeddah dhe Inshallah unë do të kthehem prap, e dua Arabinë Saudite”. Turmat në “natën e luftës së vitit” po relaksoheshin me ndërprerjet e rep-it të kryera nga reperi amerikan Tayga.
Tayga ndërveproi me audiencën duke i inkurajuar ata të këndonin me të: “Të dua Saudi! Bëni disa zhurmë, ” tha ai. Reperi amerikan Rick Ross gjithashtu performoi për 20 minuta.

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

− 6 = 1