E ku mbeti kalifeja Bagdadi?

Shumë bën zhurmë e tensione dhe frikë rreth atij që e quanin kalif. U sollën dhe u pështollën andej e këndej e në fund mbeten rrugëve, në kampe, kodrina e burgje Ju premtuan shumëçka e ju doli ferr. Thanë se është tokë e shenjtë e ju doli greminë .Thanë se po luftojnë melekët e disa besuan. Thanë se është parajsë por doli xhehenem E çka nuk thanë tjetër, Khalifi i hodhi në ferr Fundi për disa prapa grilave e disa ende bredhin shkretëtirës E shihni! Isis mbaroj dhe khalifati i tyre është i shuar Mos bini pre e lojërave dhe talljeve me ju. Ata thanë ejani, por vetë ikën.Kthejuni normalitetit dhe natyrshmërisë Tashmë është e ditur se organizata terroriste ISIS, përfundimisht ka humbur luftën në Irak dhe Siri, organizatë kjo që me vite ushtroi terror të pa parë mbi popujt e këtyre dy vendeve. Megjithatë shpartallimi i të ashtuquajturit kalifat, ka sjellur në skenë një problem serioz dhe shumë shqetësues, dhe ajo është kthimi eventual i gjithë atyre që shkuan t’i bashkangjiten organizatës terroriste ISIS.

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

60 + = 66