E ku mbeti kalifati dhe kalifeja?

 Shumë bën zhurmë e tensione dhe frikë rreth atij që e quanin kalif. U sollën dhe u pështollën andej e këndej e në fund mbeten rrugëve, në kampe, kodrina e burgje Ju premtuan shumëçka e ju doli ferr. Thanë se është tokë e shenjtë e ju doli greminë. Thanë se po luftojnë melekët e disa besuan. Thanë se është parajsë por doli xhehenem .E çka nuk thanë tjetër, Khalifi i hodhi në ferr Fundi për disa prapa grilave e disa ende bredhin shkretëtirës E shihni! ISIS mbaroj dhe khalifati i tyre është i shuar. Mos bini pre e lojërave dhe talljeve me ju. Ata thanë ejani,por vetë ikën Kthejuni normalitetit dhe natyrshmërisë

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

+ 36 = 43