Arrestohet në Itali imami shqiptar, me urdhër të ministrit

Është arrestuar në Itali një imam shqiptar nga Maqedonia. Arrestimi i Z.Sadikut, imam shqiptar është bërë me urdhër në ministrit të brendshëm të Italisë, Mateo Salvini.

Sipas informacioneve të para, arrestimi i imamit shqiptar është bërë në vazhdën e hetimeve që është duke bërë prokuroria italiane në luftën ndaj terrorizmit dhe aktiviteteve të dyshuara fetare.
Arrestimin e tij e ka bërë të ditur edhe vet imami në rrjetin social facebook.

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

− 1 = 9