Sulmi në Vjenë – flet avokati i Kujtim Fejzullait: S’do të kisha besuar se do të bëhej vrasës

Avokati vjenez, Nikolaus Rast ka folur për Kujtim Fejzullai, i akuzuar për sulmin e mbrëmshëm në Vjenë, ku mbeten të vdekur 4 persona.“Ai vinte nga një familje krejtësisht normale. Për mua ishte një adoleshent që nuk kishte fat të bënte miq. Nëse ai nuk do të kishte shkuar në një xhami, por në boks, ai do të ishte bërë një boksier i mirë ”. Këto janë fjalët që avokati mbrojtës vjenez Nikolaus Rast, që e karakterizoi Kujtim F., i cili qëlloi të paktën katër persona në Vjenë të hënën në mbrëmje.“Unë kurrë nuk do të kisha menduar që ai do të bëhet një vrasës”, tha Rast.Avokati Rast kishte përfaqësuar Kujtim Fejzullai në një seancë dëgjimore në Gjykatën Rajonale të Vjenës, ku ai u dënua me 22 muaj burg në Prill 2019 në një proces terrorist si një simpatizant i ISIS sepse ai donte të udhëtonte në Siri, për t’u bashkuar me grupet terroriste atje.Nëna e tij e kishte shpallur të humburZyra Federale për Mbrojtjen e Kushtetutës dhe Luftës kundër Terrorizmit (BVT) fillimisht u bë e vetëdijshme për djalin e lindur në Austri sepse nëna e tij e kishte raportuar atë të zhdukur. Gjatë hetimit për vendndodhjen e tij, doli se asgjë nuk i kishte ndodhur. Përkundrazi, ai ishte rrugës për në Siri.Avokati Rast tha se ish-klienti i tij ishte një i ri i çorientuar, që po kërkonte një vend në jetë. /Insajderi.org

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

79 − 76 =