′ Jonas Solk ′′ Amerikani që është shpikësi i vaksinës kundër paralizës së fëmijëve në vitin 1955

′′ Jonas Solk ′′ Amerikani që është shpikësi i vaksinës kundër paralizës së fëmijëve në vitin 1955, dhe nuk ka pranuar të regjistrojë patentën, derisa vaksina t ‘ i vihet në dispozicion të të gjithëve.

Nder, respekt e lutje për gjithë ata shkencëtarë e mjek që lehtësojne jetët e njerëzve në tokë.

LEXO!

Related posts

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

− 1 = 1