Lajme

Lajme nga Bota

Nisma e rrugës ‘Mekkah’ lehtëson hyrjen e pelegrinëve në Arabinë Saudite

Arabia Saudite ka nisur kohët e fundit nismën e rrugëve të 'Mekes' në Indonezi dhe Malajzi me qëllim që të lehtësoj...

Mbi 128 të vdekur në një sulm terrorist në Pakistan

Të pakën 128 njerëz u vranë në një sulm kamikaz në synonte karvanin e një kandidati politik në zgjedhjet e përgjith...