Ish refugjati mysliman zgjidhet kryetar bashkie në Angli

33159100_10212068735213146_3009145699230023680_n Ish refugjati mysliman me origjinë nga Somalia është zgjedhur kryetar bashkie ne qytetin e Sheffield-it në Britaninë e Madhe. Njëzet e tetë vjeçari Mexhid Mexhid është bërë kryebashkiaku i 122-të me radhë i qytetit Sheffield. Në moshën pesë vjeçare, ai kishte ikur nga lufta në Somali dhe kishte emigruar në Angli. /foltash/

Postime te ngjajshme