Ambasadori Greiçevci dënon sulmin ndaj xhematit në një xhami në Londër

Greicevci_photoAmbasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Greiçevci ka dënuar fuqishëm sulmin e së dielës ndaj xhematit në një xhami në veri të Londrës.

Pas këtij sulmi ku një furgon ka goditur disa persona në Finsbury Park, ka vdekur një burrë dhe disa të tjerë kanë pësuar lëndine.

“Shprehim keqardhje për të gjithë ata që janë prekur nga ky sulm si dhe familjet e tyre”, ka shkruar ai në Facebook.

Postime te ngjajshme